Wydarzenia 2017/2018 sem. I

V Małopolskie Dyktando Niepodległościowe
Od kilku lat tradycją w SP nr 2 jest udział w Małopolskim Dyktandzie Niepodległościowym "Po polsku o historii". W tym roku ośmioro śmiałków z klas szóstych i siódmych zmierzyło się z tekstem zatytułowanym "Nauka - pożądany obowiązek". Uczniowie napisali obszerny tekst dotyczący kształtowania się systemu edukacji w Polsce po roku 1918. Dzięki udziałowi w dyktandzie poszerzyli swoją wiedzę historyczną oraz zaprezentowali zdolności ortograficzne i interpunkcyjne. Nad organizacją szkolnego etapu konkursu czuwały panie: Anna Duszeńko i Joanna Luraniec.
Euroweek 2017
Dzień 1
Po kilku godzinach podróży dotarliśmy do Lądka Zdroju – urokliwej miejscowości w Kotlinie Kłodzkiej. Przed udaniem się do Ośrodka Wypoczynkowego Melafir odwiedziliśmy Arboretum w Lądku. W założonym w latach 1972-74 leśnym ogrodzie można obecnie podziwiać ponad setkę rzadkich gatunków drzew we wszystkich odcieniach zieleni, czerwieni i żółci. Widzieliśmy też grzyby, które niestety szkodzą kolekcji arboretum
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
29 września po raz trzeci obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W związku z trwającym Rokiem Tadeusza Kościuszki uczniowie klas V, VI i VII usłyszeli mało znane fakty z życia Naczelnika np. „Tadeusz Kościuszko w 1776 r., najprawdopodobniej w czerwcu, wyruszył z Francji do Ameryki.
Gra terenowa „Tu Kościuszko w czamarce krakowskiej...” i warsztaty muzealne „Patrz Kościuszko na nas z góry”
22 września 2017 r. klasy 4-7 SP nr 2 wzięły udział w obchodach Roku Kościuszkowskiego. Uczniowie pod opieką nauczycieli, rodziców oraz wolontariuszy udali się do Krakowa na grę terenową zorganizowaną przez Akademię Żakowską.
Astrodwójka
Kontynuując realizację zadań z Wielickiego Budżetu Obywatelskiego uczniowie klas 6 i 7 rozpoczęli uczestnictwo w zajęciach "Piknik po Gwiazdami", które organizuje Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach.
Inauguracja Jubileuszowego Roku Szkolnego 2017/18
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej nr 2 w Wieliczce miało niezwykły charakter, bowiem w tym roku nasza placówka obchodzi 145 lecie istnienia. Ponadto Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił rok 2017- rokiem Tadeusza Kościuszki- patrona naszej szkoły, co wiąże się z wieloma przedsięwzięciami i projektami.
Wyjazd do Pragi w ramach projektu budżetu obywatelskiego.
W związku z realizowanym projektem Wielickiego Budżetu Obywatelskiego pt. „Kształtowanie kompetencji interpersonalnych i międzykulturowych i postaw przedsiębiorczości poprzez udział w wycieczkach i warsztatach edukacyjnych” uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z opiekunami wzięli udział w 3 dniowej wycieczce do Pragi.