Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem

4.10.24

Dnia 10 kwietnia odbyło się spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem – dziennikarzem, reportażystą,  pisarzem powieści sensacyjno – przygodowych, organizatorem wypraw i szkół przetrwania. W spotkaniu wzięły udział dzieci z klas: I- III.

Podczas spotkania autor opowiadał  o swoich niezwykłych wyprawach i przedstawił wiele ciekawych historii, które zainspirowały go do napisania kolejnych serii  książek. Uczniowie  z zaciekawieniem słuchali pisarza, który bardzo interesująco mówił o swoich podróżach, spotkaniach z niezwykłymi kulturami, pokazywał zdjęcia z Puszczy Amazońskiej i wskazywał na konieczność uczenia się języków obcych.

Spotkanie było niezwykle fascynujące, dynamiczne i ciekawe, a opowieści pisarza budziły żywe reakcje wśród uczniów – podziw, zaskoczenie, czy salwy śmiechu.  Na zakończenie spotkania dzieci mogły nabyć książkę „Zagadka płaczącej studni”,  wraz z dedykacją oraz latarką.