Rocznica Odzyskania Niepodległości

11 listopada jest dniem szczególnym w historii Polski, ponieważ obchodzimy rocznicę odzyskania niepodległości.
To  święto  jest doskonałą okazją, by zastanowić się nad tym, jak uczyć dzieci już od najmłodszych lat  patriotyzmu – dumy z tego, że są Polakami – i jak obchodzić z nimi święta państwowe.

W szkole filialnej, cyklicznie zmienia się forma przekazu; były uroczyste akademie, lekcje historii, prezentacje multimedialne, zajęcia w Muzeum...

W tym roku  szkolnym,10 listopada ,odbyło się wspólne świętowanie Narodowego Święta Niepodległości  poprzez różne aktywności.
Wszystkie dzieci, łącznie z nauczycielami, ubrali się w kolorach barw narodowych. Wspólnie spędzono czas na pogłębieniu wiadomości o symbolach narodowych. Obejrzano film edukacyjny,  który w przystępny sposób pokazywał trudne dzieje Polski. Wykonano chorągiewki,  które uczniowie zabrali do domu; zachęcając rodziców do  umieszczenia ich w widocznym miejscu. Było także malowanie biało - czerwonych liści,  słuchanie pieśni narodowych, jak również były zajęcia edukacyjne  z wykorzystaniem  technologii informatycznych, podczas których, trudne pojęcia związane z niepodległością, patriotyzmem, działaniami obywatelskimi połączone były z zabawą.

Ojczyzna to wszystko, co wokół nas i trzeba o to dbać - w ten sposób pokazujemy jak być świadomym obywatelem. Z dziećmi należy rozmawiać o historii, by zrozumiały, dowiedziały się czegoś więcej o kraju, w którym żyją  ...  W przyszłym roku czas na kolejny krok.