Naukowy Dzień Dziecka

Klaun, zjawiska z zakresu fizyki, chemii czy matematyki oraz pełne entuzjazmu dzieci – tak najkrócej można opisać widowisko naukowe „Klaun Feliks w laboratorium Kuźni Wiedzy”, na którym  1 czerwca były dzieci z Filialnej Szkoły w Sułkowie. Widowisko dostarczyło  nie tylko sporej dawki wiadomości, ale także radości.

Klaun Feliks jest obieżyświatem i wszystkim się interesuje, dlatego w swojej wędrówce trafił do Kuźni Wiedzy. Tam spotkał profesorów matematyki, chemii oraz fizyki. To oni wspólnie z nim wyjaśniali dzieciom występujące w świecie zjawiska. Było o sercu i rtęci, zapachu prądu, piorunie z generatora, kuli plazmowej, zmieniającej się barwie cieszy, dziale powietrznym, wydobywającym się z butelki „dżinie”, kole Newtona, załamaniu światła i wielu ciekawych sprawach.
Następnie dzieci z wychowawczyniami poszły do kawiarni na lody. Wyjazd zakończył się zabawami na placu zabaw.