Lekcja bankowości

21 listopada 2016 r. odbyły się lekcje bankowości dla dzieci, prowadzone przez Panią Marzenę Gądek-Piątek z Małopolskiego Banku Spółdzielczego w Wieliczce.

Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat wartości i bezpieczeństwa pieniędzy. Zastanawiali się  nad tym, czym jest bank, skarbiec i konto w banku. Poznali różnicę między lokatą, a kredytem. Rozmawiając o polskich banknotach i monetach dzielili się także wiedzą na temat znajomości obcych walut oraz miejsc, w których produkuje się pieniądze (mennica, Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych). Toczyła się również dyskusja na temat: „Czy pieniądze są od zawsze?”, która dała możliwość poznania pojęcia: barter.

Na zakończenie lekcji, aktywność naszych uczniów została nagrodzona, dzieci otrzymały drobne upominki.

opiekun SKO Kinga Filus