Góra Grosza 2016

Uczymy dzieci pomagać innym.
Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną - w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.
Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne - pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Rodzina jest ważna dla każdego.
Dlatego warto pomagać dzieciom, które zostały rozłączone z rodzinami i tym, które są taką rozłąką zagrożone.
Nie ma jednej recepty na pomaganie i wiemy, że taka recepta nie istnieje.
My natomiast jako szkoła - nauczyciele, możemy wspólnie z pomocą rodziców, uczyć dzieci dobroci, zrozumienia,wrażliwości i empatii.

W szkole filialnej zbieranie tych drobnych monet rozpoczęło się 21 listopada, a zakończyło uroczystym zsypywanie grosików 21 grudnia.
Łącznie zebrano 5.873 monety, co daje kwotę 239 złotych, 63 grosze.

Dziękujemy rodzicowi uczennicy klasy pierwszej panu Łukaszowi Głowaczowi za wsparcie akcji kwotą 161 złotych. Łącznie szkoła filialna przekaże 400 złotych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyłączyły się do tegorocznej akcji.