Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Informacje dotyczące Covid19

5.5.20

Bajki o koronawirusie

Czas kwarantanny trwa, jest on trudny zarówno dla dzieci jak i dorosłych,

Zewsząd zalewani jesteśmy falą informacji dotyczących koronawirusa, które jak wiemy mogą być dla dzieci nieodpowiednie lub wywoływać w nich niepotrzebny niepokój. Z drugiej strony one same potrzebują rzetelnych informacji o tym co się dzieję.

Czym dłużej to trwa w dziecięcych głowach będą pojawiać się nowe pytania? Nie na wszystkie musimy odpowiadać sami, możemy skorzystać z filmu lub bajki.

poniżej link do:

– filmu przygotowanym specjalnie dla najmłodszych

– bajki terapeutyczną

– książeczka o koronawirusie 

 


Jak rozmawiać o koronawirusie?

Szanowni Państwo,

W ostatnim tygodniu nasze życie uległo radykalnym zmianom. Jest to dla wszystkich trudny okres związany ze znacznym stresem. Stanęły przed nami wyzwania, które są trudne dla nas dorosłych, a dla dzieci często niezrozumiałe. Dlatego tak ważne jest aby w tym okresie wesprzeć dziecko i minimalizować jego obawy Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje) skierowała do rodziców ciekawy artykuł, w którym podpowiada jak odpowiadać na trudne pytania dzieci na temat sytuacji związanej z koronawirusem? Zachęcam do lektury artykułu, który może stać się dla nas Rodziców i Wychowawców wesparciem w tej niecodziennej rzeczywistości:

Artykuł dostępny https://rodzice.fdds.pl/wiedza/jak-rozmawiac-z-dzieckiem-o-niepokojacej-sytuacji-zwiazanej-z-koronawirusem/?fbclid=IwAR078yg-lAjkVLtCUYgzedQY3l