Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Piknik „Dwójka wita lato”

6.6.23
2 czerwca w ogrodach naszej szkoły mogliśmy wziąć udział w tradycyjnym pikniku „Dwójka wita lato”. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Dwójka dzieciom”. Pogoda i frekwencja dopisały, a każdy uczestnik zabawy mógł wziąć udział w interesujących go aktywnościach. Szalone skoki na dmuchańcach, występ klauna Feliksa, kolorowe warkoczyki, tatuaże, układanie tangramów, zajęcia sportowe, wcielenie się w rolę historyka, strażaka czy znawcy języków obcych to tylko niewielka część tego, co czekało na wszystkich przybyłych. Ponadto każdy z uczestników, wykonując odpowiednie zadania przygotowane przez naszych nauczycieli wraz z klasami, mógł po ich zakończeniu wziąć udział w loterii fantowej. Na wszystkich zmęczonych czekały drożdżówki, lody, napoje, owoce i wata cukrowa.
Po oficjalnym rozpoczęciu pikniku i powitaniu wszystkich przybyłych, swoje umiejętności aktorskie zaprezentowali nauczyciele, którzy zgodnie z tegorocznym hasłem „Dwójka dzieciom”, odegrali wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”.
Nie od dziś wiadomo, że nasza szkoła słynie z utalentowanej młodzieży. W tym roku mogliśmy oglądać występy artystyczne klas IId i IIId, które pod kierunkiem Pań Joanny Kubickiej – Kasperczyk, Moniki Dzido i Oktiabriny Kompanets przybliżyły nam kulturę Ukrainy. Natomiast klasa Ic, przygotowana przez Panią Lucynę Klejdys w przedstawieniu „Od ziarenka do bochenka” pokazała historię powstawania chleba. Klasie 1c towarzyszył wspaniały zespół instrumentalny pod kierunkiem Pani Katarzyny Krzeszowiak – Gwóźdź.
Nasz piknik nie mógłby się odbyć, gdyby nie wsparcie tegorocznych sponsorów. Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować: Radzie Rodziców, Panu Tomaszowi Lidwinowi i hurtowni rowerowej BIKE NEW, Panu Karolowi Nędzy i Fundacji Mali Mistrzowie, Panu Mariuszowi Pawlikowi i Wielickiej Szkole Walki Jujitsu, Kopalni Soli Wieliczka, OSP Zabawa, Garden Pub, Early Stage, Muzeum Żup Krakowskich.
Ogromne słowa „dziękuję” wędrują również do naszych niezawodnych rodziców, nauczycieli, uczniów i Panów konserwatorów, bez których zaangażowania nie moglibyśmy tak hucznie świętować nadchodzących wakacji. Szczególne podziękowania kierujemy także do Karola i Medarda z klasy 7c, dzięki którym nagłośnienie na naszym pikniku było na najwyższym poziomie.