„Od ziarenka do bochenka…” – występ naszych uczniów w ramach spotkania Stowarzyszenia Klubu Przyjaciół Wieliczki z cyklu Wieliczka – Wieliczanie

5.15.23

W dniu 26 kwietnia br. uczniowie kl.1c wystąpili w części  artystycznej spotkania Stowarzyszenia Klubu Przyjaciół Wieliczki z cyklu Wieliczka – Wieliczanie.

Tematem spotkania było „Młynarstwo w Podłężu  i  okolicach  od średniowiecza po  czasy współczesne”.

Dzieci  przedstawiły inscenizację pt. „Od ziarna do bochenka”. W ludowych strojach pięknie zatańczyły „Trojaka”, „W poniedziałek rano”/z kosami  i grabiami /, a Zuzia  zaśpiewała  solo „Piosenkę o chlebie”. Program artystyczny uświetnił występ chóru szkolnego wraz z uczniami grającymi na instrumentach muzycznych pod kierownictwem Pani Katarzyny Gwóźdź, która młodym aktorom przygrywała na akordeonie.

Całości  dopełniała  tematyczna dekoracja zorganizowana przez Dyrekcję szkoły – słoneczniki,  stragan z chlebem  i różnymi ziarnami zbóż.

Na zakończenie występu mali aktorzy  rozdawali  przybyłym  gościom małe „chlebki” – bułeczki  z  logo Szkoły Podstawowej Nr 2 w Wieliczce.

Serdecznie dziękujemy Pani Prezes – Jadwidze Dudzie za zaproszenie na spotkanie.