Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Dzień Promocji Szkoły „Rozśpiewana Dwójka” – tak było!

3.7.23

28 lutego 2023 roku w SP2 odbył się Dzień Promocji Szkoły zatytułowany „Rozśpiewana Dwójka”. Na spotkanie przybyło liczne grono rodziców i dzieci, którzy mieli okazję bliżej poznać naszą szkołę. Wszystkich zebranych w sali gimnastycznej powitała najpierw Dyrektor szkoły pani Bożena Juszkiewicz. Następnie w występach wokalnych i tanecznych zaprezentowali się: uczniowie oddziałów przedszkolnych, a także uczniowie klasy 3a oraz szkolny chór i orkiestra prowadzeni przez panią Katarzynę Gwóźdź. Później rodzice mogli wysłuchać i obejrzeć prezentację naszej szkoły przygotowaną przez panią Aleksandrę Gacek i pana Michała Jurka oraz zadać pytania Dyrekcji. W tym czasie dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowo-tanecznych prowadzonych przez nauczycielki wychowania fizycznego oraz starszych uczniów naszej szkoły. W sali gimnastycznej znajdowało się także stanowisko informacyjne dotyczące procesu rekrutacji.

Następnie wszyscy udali się na spacer po szkole, w czasie którego przedszkolaki mogły uczestniczyć w rozlicznych ciekawych zajęciach przygotowanych przez nauczycieli i uczniów. Czekały na nich takie atrakcje jak: spotkanie z Minionkami, zajęcia origami, doświadczenia chemiczne, gry planszowe, interaktywne zabawy z językiem angielskim, warsztaty w pracowni technicznej, czy podziwianie okazów przyrodniczych pod mikroskopem. Ogromnym powodzeniem cieszył się też nasz szkolny aksolotl, którego dzieci chętnie podziwiały. Oprócz tego dostępna była także szkolna biblioteka, a dyżur pełnili też pedagodzy, psycholog i logopeda. Na koniec na wszystkich w szkolnej stołówce czekał pyszny i ciepły poczęstunek.

Cieszymy się, że tak wiele osób zechciało odwiedzić naszą „Dwójkę”. Mamy nadzieję, że wszystkie dzieciaki już we wrześniu przekroczą jako uczniowie progi naszej szkoły. Zapraszamy!