Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Rozpoczęcie roku szkolnego

9.2.18

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 3 września 2018 roku uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2018/2019.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 8.00, Mszą Świętą w kościele św. Klemensa. O godzinie 9.30 w sali gimnastycznej SP nr 2 zgromadzili się uczniowie klas 5-8 oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Akademię rozpoczęli siódmoklasiści: Julia i Bartłomiej. Następnie wprowadzony został sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy przy akompaniamencie P. Andrzeja Husarza. Pani Dyrektor powitała wszystkich przybyłych i poprosiła o uroczyste przekazanie sztandaru nowym opiekunom: Pani Annie Mokrzyckiej oraz Panu Damianowi Ziarkowi. Samorząd Uczniowski w imieniu całej społeczności SP nr 2 podziękował odchodzącemu na emeryturę P. Kazimierzowi Nowakowi za wieloletnią aktywność na rzecz szkoły oraz rozwijanie muzycznych i sportowych zainteresowań uczniów. Kolejnym punktem był występ uczniów klasy 7d, którzy pod opieką Pań: Joanna Luraniec, Izabeli Malickiej i Roksany Kidawy przygotowali krótką inscenizację. Mottem montażu słowno-muzycznego były słowa: „Razem możemy więcej”. Miał on zmobilizować do działania, rozwijania pasji, pogłebiania wiedzy i współpracy w grupie nie tylko w  nowym roku szkolnym.Na zakończenie głos zabrała Dyrektor Szkoły –  P. Bożena Juszkiewicz, która przedstawiła nowych pracowników szkoły, wychowawców klas oraz poinformowała o organizacji nowego roku szkolnego.
 
O godzinie 10.30 w sali gimnastycznej zgromadziły sie dzieci z klas 0-4.  Młodsi uczniowie naszej szkoły także rozpoczęli rok wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu. Przedstawienie tym razem przygotowała Pani Katarzyna Lelek wraz z klasą 3 b. Podczas występu trzecioklasiści pożegnali wierszami wakacje i powitali rok szkolny. Na koniec zatańczyli dla wszystkich skoczny, radosny taniec. Pani Dyrektor Bożena Juszkiewicz ponownie witała Rodziców oraz tym razem najmłodszych uczniów SP nr 2 życząc im samych sukcesów przez cały rok.

W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim wytrwałości, chęci do pracy i uśmiechu na twarzy.

J. Luraniec
R. Kidawa

Galeria