Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Piknik Dwójka Wita Lato – „Żyjmy zdrowo na sportowo”

6.22.24

14 czerwca br. w naszej Szkole po raz kolejny została zorganizowana impreza plenerowa „Dwójka Wita Lato”. Hasłem przewodnim promującym zdrowy styl życia było: „Żyjmy zdrowo na sportowo”. Aktywność na świeżym powietrzu, a zwłaszcza na zamkach dmuchanych oraz liczne konkurencje sportowe np. przeciąganie liny, mecz piłki nożnej o Puchar pani Dyrektor Bożeny Juszkiewicz, skok w dal z miejsca, szachy plenerowe dały możliwość sprawdzenia swojej sprawności i wytrzymałości.

W związku z turniejem EURO 2024 na stanowiskach animacyjnych można było wytypować wyniki meczów polskiej reprezentacji. Klasy 7 przygotowały stanowiska związane z igrzyskami olimpijskimi, które już niedługo rozpoczną się w Paryżu.

Za pomysłowe i świetne przygotowane stanowiska dziękujemy nauczycielom klas 4-8 oraz Państwu pedagogom. Potwierdzenie udziału we wszystkich proponowanych grach i zabawach nie tylko ruchowych dały okazję każdemu dziecku udziału w wygraniu atrakcyjnych nagród oraz super nagrody – ROWERU!, którą wręczył osobiście Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Pan Rafał Ślęczka oraz Wiceburmistrz Pan Lucjan Rówiński.

Słoneczna pogoda sprzyjała, a liczne przekąski dodawały energii uczestnikom pikniku, jak również występ taneczny Zespołu Pieśni i Tańca „Sułkowianie” oraz pokaz sztuk walki z Wielickiej Szkoły Sztuk Walki Ju Jitsu i pląsy taneczne prowadzone przez Pana Kazimierza Nowaka.

Nad bezpieczeństwem czuwała Pani Pielęgniarka Grażyna Gaj oraz nauczyciele naszej szkoły i pracownicy obsługi.

Nie było by to wszystko możliwe gdyby nie ogromne zaangażowanie Rady Rodziców, Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieliczce, z Panią Przewodniczącą Moniką Szczepą na czele. Wszystkim Rodzicom serdecznie dziękujemy za organizację wspaniałej imprezy!

Dziękujemy również instytucjom i osobom, które wsparły nasz cel tj: