Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Kolędowanie „Aniołowie biali z kolędą…” z okazji Dnia Babci i Dziadka w Kościele Świętego Klemensa w Wieliczce

1.22.24

W dniu 20 stycznia 2024 r. po raz drugi kolędowaliśmy z okazji Dnia Babci i Dziadka w Kościele Świętego Klemensa w Wieliczce, w tym roku pod hasłem „Aniołowie biali z kolędą…”. Składamy serdeczne podziękowanie Księdzu Proboszczowi Wojciechowi Olszowskiemu, gdyż zawsze ilekroć prosimy otwiera nam drzwi świątyni i wspiera w naszych działaniach.

Dziękujemy również Pani Michałowi Sitko za pamiątkowe zdjęcia i filmy, a Panu Jackowi Tokarczykowi za nagłośnienie i oprawę dźwiękową.

Nie byłoby tej pięknej i wzruszającej uroczystości, gdyby nie zaangażowanie tak wielu osób. Połączyła ona całą szkolną społeczność, wystąpili uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz absolwenci. Kolędował chór szkolny wraz z zespołem instrumentalno-muzycznym pod dyrekcją Pani Katarzyny Gwóźdź. Wraz z chórem i zespołem śpiewały dzieci z oddziału przedszkolnego 0a, uczniowie klasy 2c, 3c oraz 4c. Uczniów przygotowywały Wychowawczynie: Panie Łucja Brzezińska-Raczyńska, Pani Maria Wykupil, Pani Anna Łata, Pani Lucyna Klejdys, Pani Anna Grzybowska.

Uroczystość poprowadziła Pani Lucyna Klejdys oraz Ksiądz Krzysztof Krawczyk.

Zespół instrumentalno-muzyczny wystąpił w składzie:

Pani Katarzyna Gwóźdź – skrzypce

Pani Joanna Dyjak – altówka,

Pan Andrzej Husarz – keyboard

Pan Damian Kowalewski – gitara

Pan Paweł Gwóźdź – akordeon

Martyna Cyganek – wiolonczela

Laura Stelmach – skrzypce

Basia Kowalewska – skrzypce

Oliwia Tracz – skrzypce

Blanka Kędys – keyboard

Helenka Gwóźdź – flet poprzeczny

Karol Dyjak – trąbka

Henryk Gwóźdź – saksofon

Piotr Gwóźdź – puzon

Zaprezentowali się soliści:

Pani Izabela Piech

Pani Aleksandra Gacek

Pani Anna Grzybowska

Ksiądz Krzysztof Krawczyk

Pan Zbigniew Poda

Nadia Dziewońska – Absolwentka naszej Szkoły

Oraz Uczniowie:

Martyna Cyganek,

Gaja Szeliga,

Ewa Lasoń

Julia Kaczor

Bruno Magoń

W rolę Maryi wcieliła się Pani Anna Sznajder, a Świętego Józefa Pan Marian Klejdys.

Podczas kolędowania złożyliśmy życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom, życząc Im zdrowia, szczęścia. Aby czas spędzony z wnukami będzie dla Nich zawsze szczególny, przepełniony radością, życzliwością i szacunkiem. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie za rok.