Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

7. Dwójkowy Kiermasz Bożonarodzeniowy – działo się!

12.18.23

Wyjątkowy Dwójkowy Kiermasz Bożonarodzeniowy

w Sp 2 Wieliczka

W niedzielę 17 grudnia na sali gimnastycznej w Sp 2 w Wieliczce odbył się już 7 kiermasz bożonarodzeniowy, który jak zawsze był okazją do złożenia świątecznych życzeń wszystkim zebranym przez panią dyr SP 2 Bożenę Juszkiewicz oraz zebrania funduszy na potrzeby szkoły, a konkretnie zakup rolet do sali gimnastycznej.

Już na początku niedzielnego spotkania w świąteczny klimat wprowadziły nas dzieci i młodzież należące do chóru szkolnego i zespołu instrumentalnego pod okiem pani Katarzyny Gwóźdź, którzy przygotowali na tę okazję repertuar z pastorałkami oraz znanymi piosenkami bożonarodzeniowymi. Następnie wystąpiły maluszki z oddziału przedszkolnego z tradycyjnymi jasełkami oraz inne grupy szkolne. Do Sp 2 zawitał też święty Mikołaj, który radośnie spacerował po sali rozdając cukierki najmłodszym. Nie mogło się też obejść bez wspólnego śpiewania kolęd i konkursów z nagrodami. Jednym z głównych punktów programu był występ teatru KOKON „Pomocnicy Mikołaja” oraz pokaz Wielickiej szkoły Sztuk Walki Ju-jitsu.

Na stoiskach przygotowanych przez uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich sympatyków Sp 2 można było nabyć unikatowe ozdoby świąteczne, przetwory, ciasta etc.

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć również degustacji najlepszych w mieście pierogów oraz chleba ze smalcem, a dla dzieciaczków: wata cukrowa, gofry i popcorn.

Dodatkowo można było też wziąć udział w świątecznych warsztatach ze zdobienia pierniczków, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród najmłodszych uczestników kiermaszu, jak i tych starszych. Podczas imprezy można było również wykonać profesjonalne zdjęcie w specjalnej, zimowej scenerii.

Świąteczny nastrój towarzyszył wszystkim przez cały czas wydarzenia, co z kolei przełożyło się na sumę zebraną podczas kiermaszu, bez wątpienia przerosła ona nawet najśmielsze oczekiwania organizatorów i przybyłych – 25.000 zł.

Każdy, kto przybył na tegoroczny „dwójkowy kiermasz charytatywny” na pewno, choć przez chwilę poczuł magię świąt i jeszcze niejednokrotnie będzie wspominał to cudowne wydarzenie, które jest pięknym przykładem „świątecznego cudu” ludzi dobrej woli.