Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

7. Kiermasz Bożonarodzeniowy – zaproszenie

11.30.23

17 grudnia zapraszamy na 7. Kiermasz Bożonarodzeniowy!

Tydzień przed Wigilią, 17 grudnia w godzinach 9:30-14:30, społeczność naszej Szkoły serdecznie zaprasza na wyjątkowy Kiermasz Bożonarodzeniowy. Darmowych atrakcji, świątecznej atmosfery i konkursów z nagrodami na pewno nie zabraknie.

Wspólne kolędowanie i interaktywny teatr

Na 7. dwójkowym kiermaszu w naszej szkole (sala gimnastyczna) nie tylko będzie można miło spędzić czas, ale także zakupić stroiki świąteczne, ozdoby choinkowe i domowe wypieki. Na wszystkich przybyłych czeka m.in. wspólne kolędowanie, spektakl teatralny, występy Uczniów i Absolwentów oraz ponad 200 nagród do wygrania (w różnych konkursowych zmaganiach).

Niedziela przedświąteczna zapowiada się znakomicie: – Na scenie nasi uczniowie zaprezentują swe muzyczno-aktorskie talenty, a tuż przed południem gościł będzie u nas Teatr Kokon z interaktywnym spektaklem „Pomocnicy Mikołaja”. Bogaty program zapewni nie tylko dużą dozę emocji, ale także wprowadzi wszystkich przybyłych w świąteczny nastrój. Serdecznie zapraszamy – zachęca Bożena Juszkiewicz, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieliczce.

Moc świątecznych atrakcji

Co roku dużym powodzeniem na kiermaszu cieszą się stroiki i ozdoby, wykonane przez rodziców, uczniów, kadrę pedagogiczną oraz utalentowane osoby z otoczenia szkoły. Podobnie jest w przypadku oferowanych świątecznych dań i wypieków. Na dzieci czekać będą też gofry i popcorn, a wata cukrowa będzie dostępna gratis! Spożywcze wyroby przygotowuje firma Danmar z 25-letnią tradycją, która w wielickiej Dwójce prowadzi znaną nie tylko uczniom stołówkę szkolną. Zaserwuje nie tylko najlepsze pierogi w mieście, ale też wyśmienity świąteczny barszcz i bigos.

Nie zabraknie wizyty Świętego Mikołaja. Dodatkową atrakcją będzie także możliwość wykonywania zdjęć w klimacie Bożego Narodzenia przez profesjonalnego fotografa. Będą nie tylko warsztaty dekorowania pierniczków czy pokaz jujitsu, ale w pełnym wydarzeń harmonogramie znajdzie się czas na wspólne śpiewanie kolęd.

Zbieramy fundusze

Podczas kiermaszu, ze sprzedaży produktów (stroiki, ozdoby, dania, ciasta), zbierane są środki finansowe na bieżące potrzeby szkolne. 17 grudnia br. społeczność gromadzić będzie fundusze na rolety do sali gimnastycznej.

Co roku na sukces tego wydarzenia pracuje wiele osób, dokładając własną, małą lub dużą, cegiełkę do jego organizacji. Dbają o to, by zarówno poziom artystyczny występów, jak i jakość wykonania sprzedawanych produktów, były jak najwyższe. Zadowoleni goście do nas powracają. Liczymy, że w tym roku odwiedzi nas równie licznie nie tylko cała nasza szkolna społeczność, ale także wielu innych Wieliczan.

Serdecznie zapraszamy!

Partnerzy oraz Sponsorzy nagród i atrakcji: 
Kopalnia Soli „Wieliczka”
Wielicka Szkoła sztuk Walki Jujitsu
Muzeum Żup Krakowskich
Wielicki Ośrodek Sportu
Solne Miasto
Wawel (producent słodyczy)
Danmar
Horeca Service
Michał Sitko Fotografia
Akademia Piłkarska Wieliczka
GPA – Grupa Press Art
Restauracja Garden Pub
Kwiaciarnia Malinowa Łąka
Ogród Pełen Lawendy
LIV-opakowania
Srebro Wójcik
Da Grasso Bochnia
Decathlon