Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

„O ptaku najpiękniejszym, ptaku białym. Razem z nami śpiewaj pieśń”.

11.11.23

Patriotycznemu Śpiewaniu z „Dwójką” towarzyszył Orzeł Biały. Godło Polski stało się tematem przewodnim wydarzenia. Po inscenizacji przedstawiającej w metaforyczny sposób losy narodu polskiego zgromadzona w Wielickiej Mediatece publiczność odśpiewała tradycyjne pieśni mówiące o poświęceniu, odwadze i obronie tego co najcenniejsze- wolności, honoru i tradycji. Pisk orła słyszany na początku i na końcu uroczystości poruszył serca zgromadzonych i przywołał obrazy z historii Polski.

Oprawę muzyczną oraz chór z ogromnym zaangażowaniem przygotowali: Katarzyna Krzeszowiak-Gwóźdź i Andrzej Husarz za co  serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania należą się zaangażowanym w śpiew chórzystom, solistom (Michalina 6a, Kaja 4a, Bruno 6b, Adam 6b, Julia 1a Martynka 7b Małgorzata 6c Natalia 6c) instrumentalistom (szkypce- Basia 5b, Oliwia 5a,wiolonczela Mateusz, Basia, Martyna 7b; klarnet Ola 7b; trąbka Karol 4b; organy Blanka 6a) jak również aktorom (klasa 7c i 8b).

#SzkołaPamięta