Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Australia

3.20.23

W piątek 17 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłej lekcji – Wielkiej Lekcji Geografii. Odbyła się ona w ramach Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego. Pani Alicja Rapsiewicz – podróżniczka, blogerka – zabrała nas do Australii, zwanej krajem do góry nogami. Dowiedzieliśmy się, jakie zwierzęta są w godle tego kraju i dlaczego woda w jeziorach może być biała lub różowa. Usłyszeliśmy też o świętach Bożego Narodzenia spędzanych na plaży i o kwiatach, które rodzą się z ognia. Duże zaciekawienie wzbudziły filmy z kopalni złota i opowieści podróżniczki o koalach, kolczatkach i o kangurach. Oczywiście jak przystało na uczniów ze szkoły, której patronem jest Tadeusz Kościuszko, wszyscy doskonale wiedzieliśmy, jak nazywa się najwyższy szczyt Australii!

Taka lekcja geografii na długo zostanie w naszej pamięci, a może i niejeden z nas zapragnie też udać się kiedyś w podróż do Australii?