Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Otwarcie sali do treningu ogólnorozwojowego w Szkole Podstawowej nr 2 w Wieliczce

3.15.23

9 marca 2023 roku w naszej odbyło się oficjalne otwarcie i oddanie do użytku sali do treningu ogólnorozwojowego, sali która jest spełnieniem marzeń uczniów i aspiracji pedagogów. Swoją obecnością zaszczycili uroczystość: przedstawiciele Małopolskiego Banku Spółdzielczego w Wieliczce: Pan Tomasz Łazarski – Prezes Zarządu, Pan Jarosław Trojnacki – Dyrektor Wydziału Produktów Bankowych i Marketingu, przedstawiciele Wydziału Szkół i Przedszkoli Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka: Pani Anna Całka – Dyrektor Wydziału, Pan Tomasz Machnik – Kierownik Referatu Samorządowych Przedszkoli, przedstawiciele ośrodków sportowych: Pani Angelika Waszkiewicz – Dyrektor Wielickiego Ośrodka Sportu, Pan Grzegorz Siemieniec – Dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Wieliczce, Pan Jan Mazur z MKS MOS Wieliczka, przedstawiciele Rady Rodziców: Pani Paulina Ptak oraz Pan Wiesław Grochal oraz nauczyciele i uczniowie. Gościli również: Pani Barbara Zapadlińska – redaktor naczelna Panoramy Powiatu Wielickiego oraz Pan Tomasz Adamek – fotograf.

Jak podkreśliła Pani Dyrektor Bożena Juszkiewicz: „tej sali by nie było, gdyby nie ofiarność jej fundatora – Małopolskiego Banku Spółdzielczego w Wieliczce na czele z Prezesem Panem Tomaszem Łazarskim”. Przypomniała, że współpraca z MBS w Wieliczce rozpoczęta w 2013 r. pozwala poszerzyć ofertę edukacyjną szkoły o elementy przedsiębiorczości, ekonomii, u uczniów poszerza horyzonty i daje lepszy start w przyszłość. Dziękując Panu Prezesowi za szczodrość i zrozumienie potrzeb dodała: „ćwiczenia wykonywane przez uczniów pod okiem nauczycieli na profesjonalnym sprzęcie sportowym zmotywują do podejmowania większej aktywności ruchowej i do promowania zdrowego stylu życia nadszarpniętego okresem pandemii. Pani Juszkiewicz za współpracę, wsparcie merytoryczne, życzliwość podziękowała Dyrektorowi Marketingu i Produktów Bankowych MBS Panu Jarosławowi Trojnackiemu. Pani Dyrektor doceniła „cegiełkę” włożoną w doposażenie sali przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy reprezentowany przez Pana Dyrektora Grzegorza Siemieńca oraz MKS MOS Wieliczka reprezentowany przez Pana Jana Mazura.

W część artystycznej uroczystości zaprezentowali się uczniowie z talentami tanecznymi i akrobatycznymi pod kierunkiem pań: Anny Mokrzyckiej i Barbary Grünwald oraz uczniowie z talentami muzycznymi rozwijanymi przez panią Katarzynę Gwóźdź.

Miłym akcentem było podziękowanie złożone Pani Agacie Michalik i Pani Izabeli Malickiej za wsparcie przedsięwzięcia oraz wieloletnią współpracę z Małopolskim Bankiem Spółdzielczym w Wieliczce.

W poświęconej przez Ks. Dr. Krzysztofa Krawczyka sali uczniowie kl. 7 i 8 pod okiem trenera Pana Karola Nędzy demonstrowali przykładowe zestawy ćwiczeń na profesjonalnym sprzęcie. Do treningu ogólnorozwojowego dołączyli również goście.