Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Koncert kolęd „Kolęda płynie z wysokości…”

2.2.23

21 stycznia br. w Kościele Św. Klemensa odbył się koncert kolęd „Kolęda płynie z wysokości…” dedykowany Babciom i Dziadkom z okazji ich Święta. Obok wspólnie śpiewanych kolęd z występem artystycznym zaprezentowały się dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b pod kierunkiem Pań Wychowawczyń: Pani Marii Wykupil, Pani Łucji Brzezińskiej – Raczyńskiej, Pani Pauliny Kalety, Pani Marty Suchty oraz uczniowie klasy I c pod opieką Wychowawczyni – Pani Lucyny Klejdys.

Oprawa muzyczna w wykonaniu chóru szkolnego i zespołu muzycznego pod kierunkiem Pani Katarzyny Gwóźdź podkreśliła wyjątkowy charakter tego spotkania. Nie zabrakło życzeń, wzruszeń i łez. Gościnnie w tym dniu z uczniami i nauczycielami szkoły wystąpili:

Diakon Jakub Łabuz – gitara, śpiew

Pani Anna Sznajder – śpiew

Pani Joanna Dyjak – altówka

Pan Paweł Dyjak – akordeon

Pan Damian Kowalewski – gitara

Pani Gabriela Jeleń – śpiew

oraz Helenka Gwóźdź – flet poprzeczny

Henryk Gwóźdź – saksofon

Piotr Gwóźdź – puzon

Dziękujemy nauczycielom szkoły, którzy kolędowali wraz z uczniami i rodzicami:

Ks. Krzysztofowi Krawczykowi – śpiew

Panu Krzysztofowi Januszkiewiczowi – gitara

Pani Aleksandrze Gacek – śpiew

Pani Annie Grzybowskiej – śpiew i wiolonczela

Panu Michałowi Jurkowi – trąbka

Za prowadzenie uroczystości dziękujemy Paniom: Joannie Janosz i Lucynie Klejdys. Za nagłośnienie serdecznie dziękujemy Panu Jackowi Tokarczykowi oraz Panu Bartłomiejowi Pilarczykowi.

Dziękuję i pozdrawiam
Bożena Juszkiewicz