Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Piękno starego Krakowa

9.26.22

23 września 2022r uczniowie kl.2a i kl.2b uczestniczyli w wycieczce do Krakowa.

Pod kierunkiem pani przewodnik mieli okazję poznać legendę i usłyszeć hejnał z wieży Mariackiej. Ponadto mogli podziwiać piękno kościoła Mariackiego, a przede wszystkim zobaczyć otwarcie ołtarza W. Stwosza i zapoznać się z ciekawostkami związanych z tym miejscem. Na samym środku Rynku Głównego w Krakowie, niemalże naprzeciwko fasady kościoła stoi pomnik Adama Mickiewicza oraz wznoszą się Sukiennice. Było to miejsce krótkiego odpoczynku ale jednocześnie poznania historii rycerzy zamienionych w gołębie. Po przejściu Sukiennic na drugą stronę uczniowie mogli się przekonać czy Wieża Ratuszowa naprawdę stała się krzywą wieżą. Następnie kierunek jesiennej wędrówki wyznaczyła ulica Floriańska pod Bramę Floriańską, aż pod krakowski Rondel-Barbakan, historyczne miejsce , którym wjeżdżali królowie na Wawel . Na koniec nie można było nie skosztować najsmaczniejszych krakowskich obwarzanków.

Zapraszamy do galerii