Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Spacerem po Krakowie

5.15.22

10 maja 2022 r.  uczniowie klasy 4a i 4b wzięli udział w wycieczce doKrakowa. Najpierw odwiedzili Muzeum Archeologiczne, a w nim wystawę,,Bogowie starożytnego Egiptu”. Następnie wzięli udział w warsztatach isamodzielnie zabalsamowali mumię zrobioną z gliny oraz przygotowali iozdobili sarkofag. Kolejnym punktem był spacer ulicą Królewską w stronęSukiennic. Czwartoklasiści zobaczyli płyty upamiętniające dwa ważnewydarzenia: hołd pruski oraz miejsce przysięgi Tadeusza Kościuszki.Przechodząc przez ulicę Floriańską dotarli do Barbakanu, a następnie doŻywego Muzeum Obwarzanka. Tam uczniowie poznali historię tego lokalnegowyrobu, sami przygotowali obwarzanki(okazało się to nie takie proste) iwysłuchali opowieści o dawnym Krakowie. Zapewne dzięki tej wizyciewszyscy bardziej docenią smak tych pysznych wypieków.

Zapraszamy do galerii.