Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Dzień patrona szkoły

3.30.22

24 marca to dzień, w którym co roku obchodzimy Święto Patrona naszej szkoły – Tadeusza Kościuszki. Tegoroczne obchody były również wyjątkowe z tego względu, że pierwszy raz po tak długiej przerwie spowodowanej pandemią spotkaliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej. Najpierw zaśpiewaliśmy nasz szkolny hymn. Następnie wysłuchaliśmy krótkiego przesłania przygotowanego przez uczniów klas 8 i skierowanego do młodszych koleżanek i kolegów. Padły ważne słowa na temat wolności, odwagi, tolerancji i pracy nad samym sobą. Nawiązywały one do postawy i czynów Patrona naszej szkoły. Nie zapomnieliśmy także o wojnie toczącej się za wschodnią granicą i minutą ciszy uciszyliśmy poległych na Ukrainie.

Potem odbył się finał quizu na temat Tadeusza Kościuszki, historii i teraźniejszości naszej szkoły, w którym wzięli uczniowie przedstawiciele poszczególnych klas – zwyciężyła reprezentacja klasy 7d, przed 7b i 6c.

Na zakończenie delegacja klas 8 złożyła kwiaty pod pamiątkową tablicą poświęconą Tadeuszowi Kościuszce. Galeria