Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Ogólnopolski projekt edukacyjny „Tradycyjny sad”

3.16.21

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w czwartej edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Tradycyjny Sad”.

 

Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy na temat tradycyjnych odmian drzew owocowych, ale również ekologicznego sposobu pielęgnacji drzew niepowodującego negatywnego wpływu na środowisko. Kolejnym etapem jest założenie mini sadu złożonego z tradycyjnych odmian czereśni.

 

W dobie zwiększającej się świadomości skażenia środowiska, społeczeństwo coraz wyraźniej zgłasza zainteresowanie produktami uprawianymi bez nadmiernej chemizacji. Stąd konieczność powrotu do dawnych odmian, które przez dziesięciolecia radziły sobie świetnie w rodzimych warunkach.

 

W projekcie biorą udział chętni uczniowie klasy 7b.