Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Benefis rodzinny

12.10.20

Szanowni Rodzice,
W czasie, gdy sytuacja epidemiologiczna wpływa na zmianę funkcjonowania szkół, gdy dzieci mają ograniczony kontakt ze swoimi rówieśnikami, stajemy przed poważnym wyzwaniem, jak wspierać je w prawidłowym rozwoju emocjonalnym, społecznym, intelektualnym.
Jako nauczyciele dokładamy starań, aby zminimalizować negatywne skutki izolacji. Mamy świadomość, że system e-nauczania nie jest w stanie zastąpić bezpośredniego kontaktu, dlatego poszukując rozwiązań, które mogą być pomocne we wspieraniu naszych uczniów, Waszych dzieci, przystąpiliśmy, jako szkoła, do kampanii społecznej Benefis naszej Rodziny, zainicjowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Solny Gwarek.
W ramach kampanii został ogłoszony konkurs, do wzięcia w którym chcemy Państwa zaprosić. Jego cele, a również zaproponowana forma, wydają się w tym czasie szczególnie ważne – przygotowanie i przeprowadzenie święta rodziny, może pomóc dzieciom przeżyć radość ze wspólnego, rodzinnego bycia wyjątkowym, poczuć siłę relacji, które dają poczucie bezpieczeństwa,
ujawnić (odkryć) talenty i twórcze zaangażowane.
Nagrody przewidziane w konkursie są … intrygujące.
Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej kampanii: benefisrodzin.pl
Pomóżmy naszym dzieciom doświadczyć tego co dla nich najważniejsze – bliskości w rodzinie.
Inicjatorzy kampanii zaproponowali rodzicom uczniów naszej szkoły spotkanie online, w trakcie którego powiedzą, jak wspierać dzieci w czasie pandemii,

przedstawią idee kampanii Benefis naszej Rodziny, a także zaproponują inspiracje dla rodzin zainteresowanych wzięciem udziału w konkursie.
Serdecznie zapraszamy na to spotkanie, które odbędzie się jutro 11.12.2020 r. o godzinie 18.00
Link do spotkania   https://liblink.pl/KLs6QSaIOu

Z poważaniem
Joanna Klimczak- pedagog szkolny