Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Jak rozmawiać o koronawirusie?

3.20.20

Szanowni Państwo,
 

W ostatnim tygodniu nasze życie uległo radykalnym zmianom. Jest to dla wszystkich trudny okres związany ze znacznym stresem. Stanęły przed nami wyzwania, które są trudne dla nas dorosłych, a dla dzieci często niezrozumiałe.

Dlatego tak ważne jest aby w tym okresie wesprzeć dziecko i minimalizować jego obawy Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje) skierowała do rodziców ciekawy artykuł, w którym podpowiada   jak odpowiadać na trudne pytania dzieci na temat sytuacji związanej z koronawirusem? Zachęcam do lektury artykułu, który może stać się dla nas Rodziców i Wychowawców wesparciem w tej niecodziennej rzeczywistości: 

Artykuł dostępny https://rodzice.fdds.pl/wiedza/jak-rozmawiac-z-dzieckiem-o-niepokojacej-sytuacji-zwiazanej-z-koronawirusem/?fbclid=IwAR078yg-lAjkVLtCUYgzedQY3l 

Z poważaniem pedagog szkolny – Joanna Klimczak 

Drogi Uczniu, Rodzicu, Nauczycielu jeżeli potrzebujesz wsparcia, daj znać przez e-mail lub przez e-dziennik.

Pedagog szkolny- Joanna Klimczak – joanna.klimczak@szkola2.wieliczka.pl

Ponadto każdy, którego dotknął kryzys związany z epidemią koronawirusa, może zasięgnąć darmowej porady psychologa lub psychoterapeuty ze strony https://www.psychologowie-dla-spoleczenstwa.pl/.