Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Dzień otwarty 2020

3.9.20

4 marca, podobnie jak w latach ubiegłych, nasza szkoła zorganizowała Dzień Otwarty dla dzieci oraz ich rodziców i opiekunów. Tym razem zaprosiliśmy najmłodszych do Zwierzogrodu. Nasi goście uczestniczyli w różnorodnych zajęciach: plastycznych, sportowych, logopedycznych. Poznali także szkolną bibliotekę i czytelnię, pracownię językową, a także fizyczno-chemiczną, gdzie czekały na nich ciekawe eksperymenty. Dzieciaki zmierzyły się również z matematyką w rozszerzonym wymiarze, próbowały swoich sił w zgadywankach i zajęciach związanych z kodowaniem, a także poznawały kocie zwyczaje na podstawie wiersza Juliana Tuwima. Oprócz tego można było skorzystać z konsultacji pedagogicznych i logopedycznych.
Dzień Otwarty Szkoły to świetna okazja do obejrzenia sal lekcyjnych oraz poznania zaplecza dydaktycznego, jakim dysponuje szkoła. Nie zabrakło też poczęstunku przygotowanego przez doskonale działającą stołówkę szkolną. Prezentacja multimedialna i spotkanie z Dyrekcją naszej szkoły pokazały, że jesteśmy przyjaznym, bezpiecznym miejscem, w którym uczniowie mogą rozwijać się edukacyjnie i społecznie, a także nabywać różnorodne kompetencje i poznawać świat poprzez uczestnictwo w interdyscyplinarnych projektach.
Pozostaje nam tylko powiedzieć – do zobaczenia we wrześniu!