Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Mobilny Projekt Edukacyjny „Naukowiej”

2.17.20

W dniu 17 lutego 2020 roku uczniowie klasy 5c, 5d, 6c i 8b  naszej szkoły wzięli udział w pokazie  popularnonaukowym w ramach Mobilnego Projektu Edukacyjnego „Naukowiej” realizowanego przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie.

Te niecodzienne zajęcia pozwoliły im przybliżyć, poznać i lepiej zrozumieć niektóre działania różnych zjawisk z dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych. Podczas ciekawych doświadczeń można się było przekonać, że dzięki znajomości praw fizyki oraz przy wykorzystaniu prostych przedmiotów codziennego zastosowania, możliwe jest by na przykład zaparzyć herbatę w filiżance, za pomocą UWAGA…. Balonika i suszarki do włosów.

Animatorzy angażowali uczniów do wspólnego działania oraz zachęcały do samodzielnego eksperymentowania, i realizacji naukowych wyzwań. Uczniowie entuzjastycznie reagowali na możliwość bezpośredniego udziału w prezentowanych aktywnościach, które wpisują się w realizowaną podstawę programową z wymienionych wyżej przedmiotów.

Uczniowie na przedmioty przyrodnicze będą mogli spojrzeć z nowej perspektywy i to pomoże uczniom w rozwiązywaniu kolejnych zagadek „Science Challenge”.

Galeria