Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Warsztaty w Bibliotece Pedagogicznej

11.28.19

Klasa 8d pod opieką P. Iwony Jarosik oraz P. Joanny Luraniec po raz kolejny udała się do Biblioteki Pedagogicznej, tym razem na warsztaty pt. Dziennikarstwo w świecie fake newsów, dezinformacji, internetowych trolli i propagandy – jak rozpoznać i pisać prawdę? Uczniowie wypełnili dostępne online ankiety, w których określili, jak często i z jakich źródeł informacji korzystają. Zastanawiali się nad wiarygodnością przekazu portali społecznościowych, stron internetowych oraz radia, telewizji i prasy. Poznali pojęcie dezinformacji wynikającej z rozpowszechniania fałszywych wiadomości, próbowali samodzielnie podać przykłady fake newsów. Ósmoklasiści przekonali się, że bardzo łatwo można paść ofiarą informacyjnej manipulacji. Miejmy nadzieję, że dzięki tym warsztatom, uczniowie będą potrafili wyszukiwać rzetelne artykuły zawierające sprawdzone treści.