Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Ślubowanie pierwszoklasistów

10.27.19

Dnia 25 października 2019 roku nasi dzielni pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. To wyjątkowa uroczystość w szkolnym kalendarzu. Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: Pani Agnieszka Szczepaniak – Wiceburmistrz ds. Społecznych, Pani Anna Całka – Dyrektor Wydziału Szkół i Przedszkoli, Pan Tomasz Łazarski – Wiceprezes Zarządu Małopolskiego Banku Spółdzielczego w Wieliczce, z Pani Aneta Rybicka – Kajtoch – Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Monika Szczepa – Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Przedstawiciele Rady Rodziców oraz Pan Jan Tylek – Przewodniczący Rady Osiedla Śródmieście, Rodzice, Wychowawcy Klas I: Pani Agnieszka Włodarczyk, Pani Agnieszka Cieśla, Pani Ewelina Durak, Pani Renata Młyńska.

Po złożeniu ślubowania uczniowie zostali pasowani przez Panie Dyrektor – Bożenę Juszkiewicz i Izabelę Piech i tym samym zostali przyjęci w poczet pełnoprawnych uczniów naszej Szkoły. Tradycyjnie uczniowie zaprezentowali przygotowaną część artystyczną, pełną wierszy, piosenek i radości.

Pani Dyrektor wręczyła uczniom odblaskowe kamizelki dzięki, którym pierwszaki będą bezpieczne na drodze. Z rąk Pana Wiceprezesa Banku Spółdzielczego uczniowie otrzymali książeczki SKO z kwotą 10 zł. A Rada Rodziców obdarowała ich słodkościami.

Drodzy Pierwszoklasiści życzymy Wam wielu sukcesów oraz powodów do radości. Zdobywajcie wiedzę, realizujcie swoje marzenia, zawierajcie przyjaźnie, a z Waszych twarzy niech nigdy nie znika uśmiech.
Galeria