Akcja Szkoła pamięta

10.26.19

Szkoła Podstawowa nr 2 w Wieliczce w roku szkolnym 2019/2020 bierze udział w akcji: „Szkoła Pamięta” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.  W ramach tej inicjatywy odwiedzamy miejsca pamięci ważne dla naszego regionu, ważne dla wieliczan, organizujemy wycieczki, przybliżamy biogramy znanych mieszkańców Wieliczki. W ostatnich dniach nasi uczniowie uczestniczyli w spacerze, którego celem było poznanie miejsc pamięci w Wieliczce. Wśród nich znalazły się m.in.: obelisk upamiętniający rozstrzelanie przez hitlerowców 10 Polaków, tablice upamiętniające bohaterskie walki AK w latach 1939-1945, miejsce egzekucji mieszkańców w czasie okupacji, pomnik Jana Pawła II, tablica upamiętniają ca ofiary Katynia z ziemi wielickiej.