Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Uniwersytet dziecięcy – lekcje z klasą 3

10.10.19

Uczniowie świetlicy biorący udział w projekcie edukacyjnym Uniwersytetu Dziecięcego „Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje” w dniu 9.10.2019 uczestniczyli w zajęciach „Czym ludzie różnią się między sobą” prowadzonych przez p. Agnieszkę Ćwiklik oraz panią pedagog Joannę Klimczak.
Inspiracją do przeprowadzenia zajęć była bajka „O czterech królewiczach” oraz fragment filmu „Zwierzogród”. Uczniowie poznali 4 cechy osobowości, których następnie poszukiwali u bohaterów prezentowanych filmów, odnajdywali je w cechach zwierząt oraz poszukiwali we własnych zachowaniach.
Dzięki poznanym postaciom i wykonanym zadaniom dzieci uświadomiły sobie, że pomimo, iż każdy z nas jest różny, to wspólnie możemy więcej.

Galeria