Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Wycieczka klasy 5b na Zaczarowane Wzgórze

3.19.19

Choć marzec nie zachęca do wycieczek i aktywności, klasa 5b przekonała się, że początek wiosny to idealny czas na wyjazd i szukanie śladów przyrody budzącej się do życia.
11 i 12 marca uczniowie klasy 5 b wraz z opiekunami: p. Ewą Zabłocką – Belcarz oraz p. Joanną Klimczak wybrali się na wycieczkę na Zaczarowane Wzgórze niedaleko Dobczyc. To wspaniałe miejsce, gdzie można było się przekonać, że każda pora jest dobra na aktywność, wspólną zabawę oraz ruch na świeżym powietrzu. Nie było czasu na nudę! Uczniowie pod okiem doświadczonych instruktorów wzięli udział w wielu ciekawych warsztatach. Zaczarowane Wzgórze to miejsce, dla tych, którzy kochają przebywać na łonie natury pośród przyjaznych zwierząt oraz chcą w oryginalny i aktywny sposób spędzać czas wolny. Uczniowie mogli więc spróbować jazdy konnej, zaprzyjaźnili się z wiejskimi zwierzętami, wybrali się na wycieczkę do lasu, gdzie pokonali prawdziwy tor przeszkód w wąwozie. Dowiedzieli się też, jak się tropi zwierzęta i jak rozpoznać ich ślady. Wiele emocji dostarczyła też nocna gra terenowa, turniej łuczniczy oraz niezwykle ciekawe warsztaty survivalu, podczas których każdy samodzielnie rozpalił ogień bez zapałek i uczył się zdobywać wodę tam, gdzie nie ma rzeki. Nie zabrakło też gier i zabaw integracyjnych, wieczoru przy muzyce i nocnego seansu filmowego. Z pewnością wrócimy na Zaczarowane Wzgórze!

Galeria