Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Dzień Otwarty w Naszej Szkole

3.19.19

Dzień Otwarty Naszej szkoły za nami. Tradycyjnie jak co roku pokazujemy rodzicom oraz dzieciom, co nasza szkoła ma do zaoferowania przyszłym uczniom.
Tym razem w szczególny sposób chcieliśmy podkreślić, że poprzez zabawę, doświadczenia, eksperymenty i nowe technologie, każdego dnia pokazujemy naszym wychowankom, że nauka i czas spędzony z nami to dobry wybór. Tak też było 11 marca. Po obejrzeniu przedstawienia o Czerwonym Kapturku w ciekawej, współczesnej wersji, zaprezentowaliśmy Gościom rozwijającą się bazę dydaktyczną naszej szkoły. Uczniowie i Rodzice mogli dowiedzieć się, jak wyglądają zajęcia w naszej szkole i co oferujemy uczniom. Zwiedzający, spacerując po salach lekcyjnych, mieli okazję uczestniczyć w pokazach fizyczno – chemicznych, zmierzyć się z torem przeszkód, pogłówkować przy układaniu figur, poćwiczyć manualnie, składając Minionki, wybrać się w podróż kosmiczną czy zajrzeć do wirtualnego świata. Na odważnych czekały też potyczki językowe, a relaks zapewniły zajęcia plastyczne. Dzieci mogły sprawdzić, jak się pracuje wykorzystując tablice multimedialną oraz ciekawe pomoce dydaktyczne. Na gości czekał też pyszny poczęstunek w naszej stołówce szkolnej. AKTYWNOŚĆ, KREATYWNOŚĆ I WSPARCIE, a także NOWOCZESNOŚĆ i TRADYCJA wpisane są w misję naszej szkoły. ZAPRASZAMY!!!