Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Spotkanie z himalaistami

2.16.19

Tydzień zaczęliśmy nietypowo – od spotkania z himalaistami.

Szczepan Brzeski i Sylwia Bajek opowiedzieli nam o swoich wyprawach w Himalaje oraz o tym, jak zdobyli Mount Everest i Lhotse.
Dowiedzieliśmy się, jak wyglądają przygotowania do takiej ekspedycji, ile czasu trzeba poświęcić na wyczerpujące ćwiczenia i treningi. Obejrzeliśmy ciekawą prezentację, wiele zdjęć i filmów, które przeniosły nas w najwyższe góry świata.
Mogliśmy też obejrzeć sprzęt wysokogórski,, czekany, kaski, kombinezony i buty. Himalaiści opowiadali nam, co się je na wyprawach, pokazali nam obiad w saszetkach i wyjaśnili, jak wygląda codzienna toaleta na wysokości 7000 m. n. p. m.
Pan Szczepan i pani Sylwia przekonywali nas, że wszystko można osiągnąć, jeśli tylko bardzo się chce!!! Kto wie, może i wśród nas są przyszli himalaiści i zdobywcy Mount Everest…