Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Warsztaty w Muzeum Narodowym w Krakowie

12.6.18

Uczniowie klasy 7d pod opieką P. Joanny Luraniec i P. Pauliny Kulki udali się na warsztaty pt. „Prawda i mit o Stanisławie Wyspiańskim”, które odbyły się w Muzeum Narodowym w Krakowie. Pani przewodnik przedstawiła sylwetkę tego wybitnego i wszechstronnego artysty: dramaturga, poety, malarza, grafika, architekta, a także projektanta mebli. Następnie uczniowie podzielili się na grupy. Każda z nich dostała zadania w innej sali muzeum, a po ich wykonaniu podzieliła się z pozostałymi uczniami obserwacjami i wnioskami. Siódmoklasiści obejrzeli przepiękne obrazy Wyspiańskiego wykonane pastelami, a także szkice, projekty witraży oraz polichromii.

Wycieczka nie była jedyną atrakcją. Z okazji mikołajek uczniowie obdarowali się prezentami.

Galeria