Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Uroczystość Ślubowania na uczniów klasy pierwszej

11.29.18

W piątek 26 października 2018 roku odbyła się Uroczystość Ślubowania na uczniów klasy pierwszej.

Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się wystąpieniem dyrektor szkoły pani Bożeny Juszkiewicz,  która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów.

Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonały pani dyrektor Bożena Juszkiewicz oraz pani wicedyrektor Izabela Piech. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali legitymacje szkolne. Nie zabrakło też niespodzianki od rodziców – słodki poczęstunek -tort oraz ciasta. Pani Ania Krzyształa – opiekun SKO wręczyła pierwszakom upominki. Dodatkową niespodzianką były zawieszki odblaskowe, wręczone przez panią dyrektor.