Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Droga Polaków do niepodległości

11.6.18

W dniu 6 listopada klasa 5d odwiedziła krakowski HistoryLand. Dzięki makietom zbudowanym z klocków LEGO® oraz wspaniałej Pani Przewodnik dzieci stały się częścią przeżywanej historii.

Najpierw uczniowie wzięli udział w warsztatach „Droga Polaków do niepodległości”, które łączyły elementy edukacyjne z zabawami plastycznymi i manualnymi. Następnie wraz z przewodnikiem udali się w interaktywną podróż przez historię Polski i Polaków.

Podróż rozpoczęli od spaceru po pradawnej osadzie Biskupin, potem wehikuł czasu przeniósł ich na pola Grunwaldu, jako żeglarze poznali bitwę pod Oliwą, wspólnie z żołnierzami Westerplatte bronili polskiego wybrzeża oraz obserwowali strajki w Stoczni Gdańskiej. Oprócz wydarzeń historycznych zobaczyli zbudowaną z ponad 270 tys. klocków Jasną Górę, a także krakowskie zabytki: Wawel, Sukiennice i Kościół Mariacki.

Dzieciom najbardziej podobał się lot nad Jasną Górą, który był możliwy dzięki specjalnym goglom. Mieli także możliwość grania hejnału mariackiego na trąbce. Uczniowie wspaniale się bawili.

Uczniowie mogli również skorzystać z sali zabaw, gdzie do woli tworzyliśmy budowle z klocków Lego.

Wszystkim polecamy HistoryLand!

Galeria