Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Ślubowanie klas pierwszych

10.27.18

26 października b.r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość Ślubowania i Pasowania uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej naszej szkoły.

Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły,wychowawców, zaproszonych gości i rodziców ślubowali na sztandar szkoły. Pani dyrektor Bożena Juszkiewicz oraz pani wicedyrektor Izabela Piech dokonały aktu pasowania na uczniów szkoły. Następnie uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad zachowania. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!
Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

Galeria