Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Spotkanie klas 3-ch z niezwykłymi Gośćmi

10.26.18

Pani Aneta Jadowska, autorka fantasy wielu książek, wraz z Panią Magdaleną Babińską, ilustratorką m.in. podręczników dla klas trzecich, z których korzystamy, przyjechały do naszej Szkoły dla Trzecioklasistów 26 października 2018 roku.

Spotkanie autorskie było bardzo ciekawe. Pytań było oczywiście wiele. Dzieci chciały przede wszystkim wiedzieć, skąd pisarka czerpie pomysły na książki, kim są jej bohaterowie, która z napisanych książek jest jej ulubioną, czy aby zostać pisarzem, trzeba uczyć się matematyki, jaką trzeba ukończyć szkołę, czy od dzieciństwa Pani Aneta chciała zostać pisarką, jak długo pisze się książkę, i wiele, wiele innych pytań. Pani Aneta opowiadała o bohaterach jej książek i przeżywanych przez nich przygodach, opowiadała również jak powstają jej książki krok po kroku.

Drugim Gościem była Pani Magdalena Babińska, która zajmuje się animacją oraz ilustrowaniem książek dla dzieci, rysuje także komiks internetowy. Dla dziecka obrazki w książce są pierwszym kontaktem ze sztuką, a także portalem, przez który młody człowiek niepostrzeżenie wchodzi w świat kultury czytelniczej. Ponadto odgrywają istotną rolę w oswajaniu złożoności świata i kształtowaniu myślenia abstrakcyjnego. Dlatego tez Pani Magdalena zaznajomiła dzieci z etapami powstawania rysunku. Na koniec spotkania dzieci prosiły Panią Magdalenę o wykonanie kilku rysunków, które nasz Gość wykonał niebywale pięknie i w zaskakująco krótkim czasie.

Atmosfera spotkania była bardzo przyjacielska i swobodna. Mamy nadzieje, że uda nam się jeszcze ponownie zaprosić, takie wspaniałe i ciepłe osoby jak Pani Aneta i Pani Magdalena.

Galeria