Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Udział uczniów kl. 7a w Widowisku Dumy i Radości

10.19.18

W dniu 19.10.2018 uczniowie klasy 7a reprezentowali Szkołę Podstawową nr 2 w organizowanym przez krakowskie Kuratorium Oświaty Widowisku Dumy i Radości.

Wraz z tysiącami uczniów z małopolskich szkół, przedszkoli, domów kultury, świetlic i ośrodków wychowawczych oraz innych placówek oświatowych nasi uczniowie przeszli w barwnym korowodzie wokół Rynku Krakowskiego do Parku im. Henryka Jordana. Na miejscu mieli okazję spotkać członków grup zajmujących się rekonstrukcjami kostiumów, członków formacji wojskowych i porządkowych dbających o wolność i dobro Ojczyzny a nawet prawdziwych uczestników wydarzeń historycznych – żołnierzy AK oraz prawdziwego Ułana! W parku można było też wziąć udział w wielu atrakcjach, dowiedzieć się ważnych rzeczy o walkach o utrzymanie niepodległości Naszego Kraju oraz spróbować wojskowej grochówki lub kapuśniaku. To był dzień pełen wrażeń!

Galeria