Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Projekt edukacyjny klasy 6b

10.16.18

W październiku klasa 6b zrealizowała projekt edukacyjny z przyrody: „Poznajemy kontynenty”. Stanowi on rozszerzenie treści wynikających z podstawy programowej.

Podczas wykonywania zadań uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i samodzielnością. Najpierw podzielili się na grupy, później wybrali obszary na Ziemi, o których chcieli poszerzyć wiedzę, następnie uzgodnili plan działania. Rezultaty ich pracy były ciekawe, a metoda projektu pozwoliła w interesujący sposób zdobyć informacje, między innymi o życiu ludzi, ich kulturze oraz o środowisku przyrodniczym różnych miejsc na świecie. Można było odczuć także pozytywną rywalizację między uczniami i chęć wyróżnienia się na przykład oryginalnym strojem Azjaty czy Eskimosa.

Galeria