Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Obchody Dnia Papieskiego

10.16.18

Jak co roku 16 października obchodziliśmy rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską. 40 lat temu po raz pierwszy Polak został papieżem.

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły udali się pod pomnik Jana Pawła II i tam, wraz z Burmistrzem Miasta panem Arturem Koziołem oraz przedstawicielami Urzędu Miasta, złożyli kwiaty. Każda klasa miała też możliwość przypomnieć sobie sylwetkę Jana Pawła II oraz najważniejsze fakty z jego życia. Za pośrednictwem szkolnego dwójkofonu uczniowie klasy 5b przekazali wiele ciekawych informacji o Papieżu – Polaku. Dowiedzieliśmy się, jakie miał pasje, jak spędzał wolny czas, co studiował oraz ile podróży odbył podczas swego pontyfikatu. Przekonaliśmy się, że był niezwykłym człowiekiem, który osiągnął świętość.

Papieska audycja zakończyła się konkursem dla wszystkich klas, w którym można było wykazać się wiedzą na temat Jana Pawła II. W szkolnym konkursie najlepsze odpowiedzi udzieliła klasa 8d, a wyróżnienia otrzymały klasy 5b oraz 6c. Dodatkowym akcentem podkreślającym wymowę dzisiejszego dnia jest nasza szkolna wystawa poświęcona Janowi Pawłowi II.