Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Konkurs „Listy do przyszłości”

10.3.18

Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w konkursie literackim pt. „Listy do przyszłości”, który jest organizowany przez Zamek Królewski na Wawelu oraz firmę Tauron w ramach projektu „Wawelska Kapsuła Czasu z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę”.

Aż 42 uczestników konkursu napisało list do rówieśnika, który będzie żył w Polsce za 100 lat i opisało w nim swoje zainteresowania lub plany na przyszłość. Spośród wszystkich prac jury (P. Beata Kaczor, P. Roksana Kidawa) wyłoniło 5 najlepszych listów, które zostaną przesłane do organizatora oraz wezmą udział w kolejnym, międzyszkolnym etapie. Organizatorzy konkursu wyłonią 100 najlepszych prac, które zostaną następnie umieszczone w Kapsule Czasu na Wawelu.

Autorkami najciekawszych listów w etapie szkolnym okazały się: Maria A., Joanna D., Julia Dz., Natalia K., Aleksandra L.
Serdecznie gratuluję zwycięstwa, a wszystkim uczestnikom dziękuję za piękne, kreatywne prace, które szkolna komisja konkursowa przeczytała z przyjemnością.