Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

10.2.18

Uczniowie naszej Szkoły przygotowywali się do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia przez cały tydzień.

W tym czasie aktywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w formie zabaw: „Matematyczny marmur”, „Hasło dnia” oraz z gier z wykorzystaniem kart Grabowskiego: „Piłkarz matematyk” i „Królowa skakanki” i wiele innych.

W czwartek poprzez egzamin z tabliczki mnożenia wyłoniono z każdej trzeciej klasy po trzech asystentów – Ekspertów Tabliczki Mnożenia, którzy w piątek sprawdzali wiedzę Dyrekcji, uczniów klas 4-8 , nauczycieli i pracowników Szkoły. Wiele emocji wywoływały egzaminy przeprowadzane przez Patrole Egzaminacyjne czyli trzecioklasistów – egzaminatorów, którzy wchodzili do klas, czekali na stanowisku matematycznym na parterze w naszej Szkole oraz przepytywali przypadkowych przechodniów.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.