Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wieliczce

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce

Klasa 5d na wycieczce w Zawoi

9.16.18

W dniach 10 – 12 września 2018 r. klasa 5d wzięła udział w trzydniowej wycieczce do Zawoi. W pierwszym dniu, zaraz po przyjeździe do Zawoi, uczniowie wzięli udział w spacerze na Halę Barankową, na której do dziś wypasa się owce.

Drugi dzień był równie intensywny jak pierwszy. Zaraz po pysznym śniadaniu klasa spacerowała ścieżką edukacyjną Wawrzyńca Szkolnika. Uczniowie zapoznali się z najcenniejszymi i najbardziej charakterystycznymi budowlami Babiogórców. Po obiedzie dzieci brały udział w kreatywnych warsztatach „Patchworkowe Cuda!”, na których wykonały samodzielnie przepiękne owieczki z filcu. Po kolacji był czas na naukę zumby i pieczenie kiełbasek nad ogniskiem.

W drodze powrotnej do domu dzieci czekała jeszcze wizyta w Zawojskim Safari – Parku Czarnego Daniela. W tym gospodarstwie hodowane są jelenie, daniele i konie, owce, lamy i koza. Dzieci samodzielnie będą karmić zwierzęta.
Wycieczka trzydniowa była bardzo udana. Nie zabrakło konkursów z nagrodami. Przez cały wyjazd dopisywała piękna pogoda i doskonały humor.

Galeria