Tajemnice światła

6 kwietnia, dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie klasy pierwszej i drugiej wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez Akademię Nauki z cyklu „Fizyka dla smyka”. Podczas takich warsztatów dzieci poznają zjawiska i prawa fizyczne, obserwują i biorą aktywny udział w eksperymentach, rozbudzają pasję do odkrywania tajemnic otaczającego świata.

Tematem kwietniowych doświadczeń było „Światło i kolor- Tajemnice światła". Dzieci, często po raz pierwszy, spotkały się z pojęciami takimi, jak podczerwień , ultrafiolet, rozszczepienie światła, iluzje optyczne. Uczniowie mieli możliwość spojrzenia na świat przez peryskop oraz specjalne okulary przedstawiające pole widzenia owadów, doświadczyły złudzeń optycznych z wykorzystaniem luster i stroboskopu. Spotkanie dało możliwość znalezienia odpowiedzi na, między innymi, takie pytania: Jaki kolor ma światło? Jak widzą zwierzęta ? Dlaczego światło lasera jest niebezpieczne?