Szkolne Koło Wolontariatu

Pomoc dla 5-letniego Patryka
Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się w pomoc dla 5-letniego Patryka. Chłopiec jest chory na nowotwór mózgu i potrzebuje pieniędzy na kosztowne leczenie w USA. Wolontariusze pod koniec stycznia 2017 r. przeprowadzili w klasach kwestę. Zebrane fundusze przekazaliśmy na leczenie chłopca. Było to 1090,17 zł i jedna korona czeska. Serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję i każdy dar serca. Na leczenie chłopca można też przekazać 1% podatku.

Walentynkowa kwesta
Z okazji walentynek w dniach 14-15 lutego 2017 r. została w naszej szkole przeprowadzona kwesta walentynkowa. Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu rozprowadzali wśród uczniów muffinki z serduszkami, które zostały przygotowane przez rodziców i uczniów.
Kwesta na rzecz Domu Matki i Dziecka w Krakowie
W dniu 25 stycznia 2017 r. wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu wyjechali do podopiecznych Domu Matki i Dziecka, ul. Żywiecka w Krakowie. Przekazali zebrane rzeczy oraz pieniądze. Wizyta przebiegła w bardzo sympatycznej atmosferze. Były wspólne zabawy, tańce, rozwiazywanie krzyżówek, labiryntów. Mamy nadzieję na kolej na spotkanie
Kwesta na rzecz Domu Matki i Dziecka w Krakowie
Szkolne Koło Wolontariatu działające w Szkole Podstawowej nr 2 w Wieliczce wraz z uczniami z Samorządu Uczniowskiego ze Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Gorzkowie zorganizowało zbiórkę na rzecz podopiecznych Domu Matki i Dziecka im. Bł. B. Jabłońskiej w Krakowie, ul. Żywiecka 16.
„Misiowe muffinki” wsparły leczenie trójki dzieci
W dniu 25 listopada jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu w naszej szkole została przeprowadzona kwesta na rzecz trójki chorych dzieci. W akcję włączyli się nasi uczniowie wraz ze swoimi rodzicami, którzy upiekli w domu „misiowe” muffinki.
Wizyta wolontariuszy SKW i uczniów SU w Domu Matki i Dziecka w Krakowie
W dniu 25 października br. wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu oraz uczniowie z Samorządu Uczniowskiego odwiedzili podopiecznych Domu Matki i Dziecka im. Bł. Bernardyny Jabłońskiej w Krakowie, przy ulicy Żywieckiej.
Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu na IV Nocnym Rodzinnym Marszobiegu na Orientację
W dniu 1 października 2016r odbył się IV Nocny Rodzinny Marszobieg na Orientację. Nasi uczniowie wspomogli organizację tej imprezy. Była to pierwsza akcja wolontariuszy działających w ramach nowo powstającego u nas Szkolnego Koła Wolontariatu. Jak również wydarzenie wpisało się w działania organizowane w ramach konkursu Odblaskowa Szkoła.