Święto Pieczonego Ziemniaka

12 października był dniem pełnym "ziemniaczanych atrakcji". Obchodziliśmy w naszej szkole Święto Pieczonego Ziemniaka. O godzinie 10.00  wszystkie dzieci wraz wychowawczyniami zebrały się w sali, gdzie czekały na nich cieplutkie - przywiezione wprost z ogniska smaczne ziemniaczki. Niektórzy  pierwszy raz mieli okazję skosztować ziemniaka w "mundurku",  który miał oryginalny i niepowtarzalny smak. Następnie przyszedł czas na zagadki oraz tańce, pląsy i zabawy ruchowe przy skocznej muzyce. W wesołych nastrojach dzieci przystąpiły także do "ziemniaczanych" konkurencji sportowych m.in. sadzenie ziemniaków, ucieczka przed gorącym ziemniakiem. Radości i niespodzianek nie było końca! Po krótkim odpoczynku przy pysznych łakociach przystąpiono do tworzenia malarskich, ziemniaczanych obrazów. Wykorzystano do nich pięczątki z surowych ziemniaków. Stworzono także śliczne ziemniaczane grzybki.

Składamy szczególne podziękowania Państwu Kindze i Pawłowi Lurańcom za pomoc w organizacji Święta Pieczonego Ziemniaka; za upieczenie ciast i  ziemniaków oraz dostarczenie ich do szkoły.

Dziękujemy także Paniom: Małgorzacie Ciastoń, Alinie Kasprzyckiej, Annie Taladze, Agacie Jelonek, które znałazły czas na to, by przyjść do szkoły i służyć nam swoją pomocą.

koordynator: Elżbieta Wawrzonek