Drugie życie zegara
Uczeń klasy 6b BARTŁOMIEJ PIĘTKA wykonał najładniejszą pisankę z soli. Praca chłopca i oryginalny pomysł - "drugie życie zegara" powstały dzięki wsparciu mamy - Marzeny Piętka.
Gratulujemy
Pisanki można zobaczyć 31 marca w Muzeum Żup Krakowskich - wstęp w tym dniu jest darmowy. Autora pracy i jego dzieło obejrzeć można również w telewizji - 18 minuta 35 sekunda głównego wydania Kroniki:
Publikacja w ogólnopolskim miesięczniku "Wychowawca"
Nasza szkoła stara się łączyć TRADYCJĘ z NOWOCZESNOŚCIĄ. Cały czas podnosimy swoje kwalifikacje i uczestniczymy w różnych formach doskonalenia. Efektem udziału w konferencji "Uczeń i mistrz" jest publikacja w ogólnopolskim miesięczniku "Wychowawca" sprawozdania napisanego przez nauczycielkę języka polskiego JOANNĘ JANOSZ. GRATULUJEMY i cieszymy się, że mogliśmy zaistnieć w kwestii humanizmu, autorytetu i innowacyjności jako szkoła.

V Małopolskie Dyktando Niepodległościowe
Od kilku lat tradycją w SP nr 2 jest udział w Małopolskim Dyktandzie Niepodległościowym "Po polsku o historii". W tym roku ośmioro śmiałków z klas szóstych i siódmych zmierzyło się z tekstem zatytułowanym "Nauka - pożądany obowiązek". Uczniowie napisali obszerny tekst dotyczący kształtowania się systemu edukacji w Polsce po roku 1918. Dzięki udziałowi w dyktandzie poszerzyli swoją wiedzę historyczną oraz zaprezentowali zdolności ortograficzne i interpunkcyjne. Nad organizacją szkolnego etapu konkursu czuwały panie: Anna Duszeńko i Joanna Luraniec.
Rok szkolny 2014/2015 - link

Rok szkolny 2015/2016 - link