Ciekawe strony WWW

Scholium - serwis polonistyczny   przejdź
Testy oraz sprawdziany on-line z języka polskiego

Wychowanie komunikacyjne

Bezpieczna szkoła z PZU  przejdź
Bezpieczeństwo na drodze i przygotowanie do egzaminu na kartę rowerową

BRD - karta rowerowa i motorowerowa  przejdź
Bezpieczeństwo na drodze i przygotowanie do egzaminu na kartę rowerową

Renault - bezpieczeństwo dla wszystkich  przejdź
Międzynarodowy program edukacyjny dla szkół podstawowych.

Klub pancernika  przejdź
Program mający na celu zainteresowanie dzieci tematem bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Karta rowerowa w szkole przejdź

Strona przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci starszych klas szkół podstawowych.

Zmierzmy świat  przejdź
Zmagania z cyrklem, linijką i zegarkiem - serwis matematyczny

Quizy, krzyżówki i inne zadania matematyczne  przejdź
Strona z zadaniami matematycznymi

Kącik matematyczny
 przejdź
Strona z zadaniami matematycznymi

Panteon  przejdź
Na tej stronie omówiona jest mitologia grecka, indyjska, celtycka, chińska, japońska, aztecka, rzymska, irańska, egipska, Mezopotamii i wiele innych mitologii. Znaleźć tu można imiona i krótki opis bogów z tych mitologii, galerię, genealogię, mapki, związki frazeologiczne związane z mitologią i biblią, opis świąt i inne informacje.

Mitencyklopedia  przejdź
"Mitencyklopedia" zawiera hasła encyklopedyczne z zakresu historii religii i sztuki (ze szczególnym uwzględnienim literatury). Materiał serwisu obejmuje artykuły hasłowe i konteksty, w skład których wchodzą materiały uzupełniające część encyklopedyczną.

Troja.tx  przejdź
Portal poświęcony historii nie tylko starożytnej.

Archeos.pl  przejdź
Archeos.pl jest serwisem o tematyce starożytnych cywilizacji. Nie są tu jednak poruszane tematy wyłącznie o mitologii, historii czy kulturze antycznych nacji. Chcemy zaznaczyć także wpływ starożytności na dzisiejszy świat i naszą kulturę. Stąd w naszym serwisie takie sekcje jak Literatura, Film czy Gry. Oprócz wielu artykułów na Archeosie znajdują się także galerie, mapy czy kalendarz, do których to działów zapraszamy, znaleźć tam można wiele ciekawych informacji o sztuce, geografii czy historii. Serwis nie mógłby się obejść także bez Forum, na którym prowadzone są dyskusje nie tylko na temat samych cywilizacji.

Historica.pl  przejdź
Starożytność - Imperium Romanum, Starożytny Rzym, Egipt, Świat Celtów, kultura, handel, legiony, etc.  Mapy historyczne.

Przyroda

Nasz kraj  przejdź